Marek Koterski i Małgorzata Bogdańska

Tego wieczoru nasza sala terapeutyczna na chwilę zamieniła się w salę kinową. Odbyła się projekcja filmu ,,Dzień świra”.
Zaproszeni goście i bohaterowie tego spotkania to reżyser Marek Koterski oraz Małgorzata Bogdańska – aktorka, prywatnie żona autora.
Film opowiada o Adasiu Miauczyńskim, skoncentrowanym na własnych przeżyciach i rozterkach, który popada w coraz większe konflikty z otaczającymi go ludźmi i samym sobą.
Film rozpowszechniany był jako komedia obyczajowa, jednak należałoby go raczej zaklasyfikować jako groteskę psychologiczną.
Opowiedziana historia wywarła na nas duże wrażenie, mimo, że wielu widzów znało tę opowieść z kina.

Pomysłodawcą i organizatorem cyklu spotkań filmowych był Wojtek Pacyna.

Po seansie dyskutowaliśmy, rozmawialiśmy z Markiem Koterskim i Małgorzatą Bogdańską, którzy ciekawie odpowiadali na wiele pytań oraz opowiedzieli wiele ciekawostek i zabawnych historii. Tematy rozmów były jednak tylko pozornie śmieszne. Wielu z nas odnalazło się w przedstawionych obrazach czy zachowaniach bohatera filmu. To był refleksyjny wieczór. Mieliśmy ogromną przyjemność gościć tak ciekawych, twórczych i przemiłych artystów.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.